نوشته: نحوه درون ریزی و برون ریزی قالب‌های المنتور

نحوه درون ریزی و برون ریزی قالب‌های المنتور

admin10

10 مهر 1402

بدون پاسخ

شما با درون ریزی و برون ریزی قالب‌های المنتور می‌توانید طرح‌های خود را بر روی وب سایت‌های مختلف به کار ببرید یا طرح‌هایی که از قبل داشته‌اید را به‌سادگی بازیابی کنید. در این مقاله می‌خواهیم نحوه انجام این فرایندها را به شما آموزش دهیم.

دلایل درون ریزی و برون ریزی قالب:

درون ریزی و برون ریزی قالب المنتور باعث می‌شود تا بتوانید ضمن محافظت از اقداماتی که قبل‌تر انجام داده‌اید، از آن‌ها در پروژه‌های بعدی نیز استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید یک قالب را از یک وب سایت به وب سایت دیگر منتقل کنید یا حتی برای استفاده در آینده آن را ذخیره کنید. این کار باعث می‌شود تا در زمان شما صرفه‌جویی شود و سریع‌تر بتوانید از قالب‌های موردنظرتان استفاده کنید.

ساخت قالب‌های شخصی‌سازی شده از بخش‌های موجود در المنتور:

برای اینکه بتوانید بخش‌های مختلف را به‌عنوان قالب در المنتور ذخیره کنید، باید ابتدا آن بخش را طراحی کنید. اگر درگذشته طراحی شده، آن را انتخاب کنید. بعد از آن، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- به قسمت «تنظیمات» بروید. این منو در سمت چپ بالای صفحه ویرایشگر المنتور قرار دارد. 

2- گزینه «ذخیره به عنوان قالب» را انتخاب کنید.

ذخیره قالب

3- در این مرحله یک پنجره جدید برای شما باز می‌شود که می‌توانید در آن نام قالب خود را انتخاب کنید. بعد از اینکه نام موردنظر را وارد کردید، بر روی «ذخیره» کلیک کنید.

ذخیره

در اینجا، بخشی که انتخاب کرده بودید به‌عنوان یک قالب ذخیره می‌شود و هر موقع که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید.

آموزش مراحل به همراه توضیح درون ریزی قالب:

منظور از درون‌ ریزی یا Inport، فرایندی است که طبق آن، فایل‌های برون ریزی شده به وب‌سایت جدید یا وب‌سایت اصلی وارد می‌شوند. این کار با هدف بازیابی اطلاعات یا انتقال محتوا، تنظیمات و یا قالب‌ها به یک وب‌سایت دیگر است.

برای درون ریزی قالب، به وردپرس خود وارد شوید. سپس در بخش «قالب ها» بر روی «افزودن جدید» کلیک کنید و به انتخاب «درون ریزی قالب ها»، فایل مورد نظر را انتخاب کنید. در نهایت، در منوی پایین بر روی «هم اکنون درون ریزی کن» کلیک کنید.

در اینجا المنتور فرایند درون ریزی را شروع می‌کند. زمانی که این فرایند به اتمام رسید، قالبی که انتخاب کرده‌اید بر روی وب سایت قرار می‌گیرد.

آموزش مراحل به همراه توضیح برون ریزی قالب المنتور:

منظور از برون ریزی یا Export، فرایندی است که طبق آن، محتوا، تنظیمات و یا قالب‌ها از وب‌سایت به فایل دیگری تبدیل می‌شود. این کار با هدف انتقال راحت اطلاعات از یک سایت به سایت دیگر و یا در اختیار داشتن یک نسخه پشتیبان انجام می‌شود.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برای برون ریزی قالب المنتور، باید وارد وردپرس خود شوید و بعد از رفتن به بخش «قالب‌ ها»، گزینه «برون بری قالب» را انتخاب کنید.

برون ریزی قالب

کلام پایانی

برون ریزی و درون ریزی قالب‌های المنتور، روش‌های ارزشمندی هستند که به مدیران وب سایت کمک می‌کنند کارهای خود را به محیط‌های مختلف منتقل کنند. به همین خاطر به کمک این دو روش می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در وقت، مطمئن شوید که قالب‌های شما برای استفاده آماده هستند. 

سؤالات متداول

بله؛ المنتور برای ذخیره و بارگذاری قالب‌ها از فایل‌های .JSON استفاده می‌کند. فرمتی ایده‌آل برای حفظ همه اطلاعات و طراحی و تنظیمات قالب.

خیر؛ انجام این فرایندها آسیبی به وب سایت‌ها وارد نمی‌کند. بااین‌حال، در جریان باشید که اگر یک قالب را درون ریزی کنید ممکن است برخی از تنظیمات فعلی تغییر کنند.

خیر؛ فایل‌های .JSON تنها برای استفاده در ویرایشگر المنتور طراحی شده‌اند. ممکن است در برخی از ویرایشگرهای دیگر نیز این فایل‌ها قابل نمایش باشند اما نمی‌توانند به‌درستی استفاده شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *