نوشته: بهبود سئو و سرعت بارگذاری در قالب‌های المنتوری

بهبود سئو و سرعت بارگذاری در قالب های المنتوری

admin10

12 مهر 1402

بدون پاسخ

با توسعه حوزه طراحی وب، روز‌به‌روز بر آمار استفاده‌کنندگان قالب‌های المنتوری نیز افزوده می‌شود، زیرا این قالب‌ها امکانات متنوعی را در اختیار مدیران وب سایت قرار می‌دهند که استفاده از آن‌ها فرایند طراحی وب را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.

در این میان، مهم است وب سایت‌هایی که از قالب‌های المنتوری استفاده می‌کنند، همچنان بهینه بودن خود را حفظ کنند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را به بازدید ترغیب کنند. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از قالب‌های المنتوری برای بهبود سئو را به شما توضیح دهیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید وب سایتتان را به بهترین شکل بهینه کنید.

سئو چیست؟

سئو یا (Search Engine Optimization (SEO به معنای بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است و شامل مجموعه اصول و تکنیک‌هایی است که انجام آن‌ها منجر به بهتر دیده شدن یک وب سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) می‌شود.

از تولید محتوای سئو شده گرفته تا دنبال کردن استراتژی‌هایی مثل سئو داخلی و خارجی، همگی از جمله تکنیک‌های سئو برای افزایش رتبه سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو هستند.

آشنایی با سئو فنی (سئو تکنیکال)؛ مهم‌ترین مفاهیمی که در مورد سئو فنی باید بدانید:

به مجموعه اقداماتی که روند ایندکس شدن صفحات یک وب سایت را برای موتورهای جستجو راحت‌تر می‌کنند و استفاده از وب سایت را برای کاربر لذت‌بخش‌تر می‌کنند، سئو فنی یا سئو تکنیکال می‌گویند. این اقدامات می‌توانند شامل ایجاد لینک‌های خروجی و داخلی، افزایش سرعت سایت، استفاده از فایل robot.txt و … باشند.

شما چه در حوزه سئو به شکل تخصصی فعالیت داشته باشید و چه به سایر حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند باشید، باید درک صحیحی نسبت به مفاهیم سئو تکنیکال داشته باشید. به همین خاطر، در اینجا تعدادی از مهم‌ترین مفاهیمی که در مورد سئو فنی باید بدانید را برای شما فهرست کرده‌ایم:

 • لینک‌های خروجی

منظور از لینک‌های خروجی، لینک‌هایی هستند که کاربران از طریق وب سایت شما می‌توانند به وب سایت‌های دیگر هدایت شوند. این کار در صورتی که به شکل اصولی انجام شود، می‌تواند برای وب سایت شما نیز مفید باشد. به این معنا که اگر لینک‌های خروجی مربوط به وب سایت‌های معتبر باشند، هم تجربه کاربری لذت‌بخشی را برای مخاطبان ایجاد می‌کند و هم منجر به افزایش اعتبار وب سایت شما می‌شود.

 • لینک‌های داخلی

وب سایت‌هایی که به‌وسیله قرار دادن لینک‌های داخلی بین صفحات مختلف وب سایت خود ارتباط برقرار می‌کنند، به کاربران خود کمک می‌کنند تا راحت‌تر صفحات موردنظر را پیدا کنند و این پیام را به موتورهای جستجو منتقل می‌کنند که کدام یک از صفحات وب سایت آن‌ها به یکدیگر مرتبط هستند. 

در نتیجه ضمن بهبود تجربه کاربری، کار خزیدن را برای الگوریتم‌های موتورهای جستجوی گوگل نیز راحت‌تر می‌کنند. در نتیجه موتورهای جستجو با سرعت بیشتری صفحات یک وب سایت را ایندکس می‌کنند.

 • سرعت سایت

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما، نقش بسیار مهمی در تجربه کاربران و همچنین میزان اعتبار وب سایت از نگاه موتورهای جستجو دارد، زیرا تجربه نشان می‌دهد که کاربران علاقه‌ای به انتظار کشیدن برای بارگذاری صفحات یک وب سایت ندارند و در این شرایط به سراغ وب سایتی می‌روند که نخواهند زمانی طولانی را برای مشاهده مطالب آن منتظر بمانند. از طرف دیگر، موتورهای جستجو میزان سرعت سایت را به‌عنوان یکی از فاکتورهای اصلی برای رتبه‌بندی سایت در نظر می‌گیرند، زیرا معتقدند وب سایت‌هایی که سرعت بالایی دارند، به مخاطبان خود اهمیت می‌دهند و احتمالاً محتوای ارزشمندی تولید می‌کنند.

در نتیجه یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاهش نرخ پرش وب سایت و افزایش ترافیک ارگانیک آن، افزایش سرعت وب سایت است.

 • فایل‌های robots.txt و htaccess.

فایل‌های robots.txt وhtaccess.  فایل‌هایی متنی هستند که نقش مؤثری در بهبود وضعیت سئو وب سایت دارند. به این صورت که الگوریتم‌های جستجو از طریق robots.txt متوجه می‌شوند باید کدام یک از بخش‌های وب سایت را بررسی کنند. از طرف دیگر، از فایلhtaccess.  برای ایجاد تنظیمات سرور مانند بازنویسی و ساختارمند کردن URLها و تنظیمات کش استفاده می‌شود.

 • سایت مپ (نقشه سایت)

منظور از سایت مپ (نقشه سایت)، یک فایل xml است که با فهرست‌بندی تمام صفحات یک وب سایت برای موتورهای جستجو، یک نقشه راه برای آن‌ها ترسیم می‌کند تا هنگام بازدید از سایت و خزش صفحات، بهتر بتوانند ساختار و محتوای وب سایت را درک کنند. در نتیجه احتمال ایندکس شدن صفحات وب سایت بالا می‌رود و مخاطبان بالقوه شما افزایش پیدا می‌کند.

آشنایی با سئو داخلی؛ مهم‌ترین مفاهیمی که در مورد سئو داخلی باید بدانید:

سئو داخلی یا سئو درون صفحه، شامل مجموعه‌ اقداماتی است که برای بهینه‌سازی صفحات یک وب سایت انجام می‌شوند. به‌طورکلی، تمرکز سئو داخلی بر روی بهینه‌سازی محتوای یک وب سایت، بهبود ساختار وب سایت و تقویت تجربه کاربری است.

از جمله مهم‌ترین مفاهیم سئو داخلی که باید برای بهینه‌ کردن سئو وب سایت در نظر بگیرید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسنیپت‌ها

منظور از اسنیپت یا شیوه نمایش جستجو، اطلاعاتی است که هنگام جستجو برای کاربران نمایش داده می‌شود. از جمله عنوان صفحه، توضیحات متا و URL صفحه موردنظر. هرچه یک اسنیپت جذاب‌تر باشد، احتمال اینکه کاربران بر روی آن کلیک کنند و از آن طریق وارد وب سایت شوند بیشتر می‌شود.

 • عنوان (title)

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در هنگام بهبود سئو محتوایی باید در نظر بگیرید، توجه به‌عنوان یا title مطالب است. یک عنوان خوب می‌تواند منجر به افزایش نرخ کلیک (CTR) وب سایت شود. بنابراین، عناوین را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که حاوی کلمات کلیدی آن مطلب باشند و برای کاربران مشخص کنند که چه انتظاری باید از آن محتوا داشته باشند.

 • توضیحات متا (Meta Description)

منظور از توضیحات متا، خلاصه‌ای کوتاه از هر محتوا است که در نتایج جستجو به کاربر نمایش داده می‌شود. اگر یک Meta Description جذاب باشد، می‌تواند توجه کاربران بیشتری را به خود جلب کند و ترافیک بیشتری را به وب سایت بیاورد.

 • آدرس صفحه (URL)

URL بیانگر آدرس صفحه وب سایت است که هر چه ساده‌تر و کوتاه‌تر باشد و حاوی کلمات کلیدی باشد، از نگاه الگوریتم‌های موتورهای جستجو باارزش‌تر است.

معرفی افزونه‌های سئو وردپرس:

تا اینجا متوجه شدیم که بهبود سئو تکنیکال و سئو داخلی تا چه حد می‌تواند بر موفقیت یک وب سایت مؤثر باشد. از آنجایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس محبوبیت زیادی بین کاربران دارد و کارکردن با آن راحت است، در این بخش می‌خواهیم تعدادی از بهترین افزونه‌های سئو وردپرس را به شما معرفی کنیم که در بهینه‌شدن وب سایت‌های وردپرسی نقش به سزایی دارند.

۱-افزونه رنک مث (Rank Math)

افزونه رنک مث ابزاری قدرتمند است که قابلیت‌های متنوعی را برای وب سایت‌های وردپرسی فراهم کرده است.  به‌عنوان مثال، این افزونه انجام فرایند‌هایی مثل تولید اسنیپت‌های غنی و افزایش سرعت وب سایت را راحت‌تر کرده و طیف گسترده‌ای از کلمات کلیدی مرتبط را در اختیار مدیران وب سایت قرار می‌دهد. در نتیجه به کمک افزونه رنک مث می‌توان استراتژی‌های هدف‌مندی را برای بهبود سئو داخلی در نظر گرفت تا از این طریق، ترافیک ارگانیک وب سایت افزایش پیدا کند.

۲- افزونه یواست (Yoast SEO)

یکی دیگر از افزونه‌های باارزش وردپرس، افزونه یواست است که در میان کاربران محبوبیت زیادی دارد، زیرا امکانات پیشرفته‌ای را برای بهینه‌سازی وب سایت‌های وردپرسی فراهم کرده است. با نصب و فعال‌سازی افزونه یواست می‌توانید عناوین و توضیحات متای خود را بهینه کنید، مطالب خود را به‌صورت خوانا و با پاراگراف‌های کوتاه و جذاب برای مخاطب نمایش دهید و از این طریق، تعامل بهتری با او برقرار کنید. این کار زمان حضور کاربر در وب سایت را افزایش می‌دهد و تجربه‌ای لذت‌بخش را در اختیار او قرار می‌دهد.

علاوه بر این، این افزونه در بهبود وضعیت سئو تکنیکال نیز مؤثر است، به‌گونه‌ای که در مواردی مثل ساخت نقشه سایت و تنظیمات فایل robots.txt، اطلاعات ارزشمندی را به مدیران وب سایت ارائه می‌دهد.

اقدامات مؤثر برای بهبود وب سایت‌های المنتوری:

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام بهبود عملکرد وب سایت‌های المنتوری باید در نظر بگیریم، بهینه‌کردن کدها است. علاوه بر این، کاهش حجم تصاویر وب سایت (فشرده‌سازی تصاویر) و استفاده از فرمت‌های مناسب نیز در افزایش سرعت بارگذاری صفحات و بهبود عملکرد کلی وب سایت تأثیر به سزایی دارند.

 • بهینه‌سازی کدها در المنتور

بهینه شدن کدهای CSS و جاوا اسکریپت که در قالب‌های المنتوری استفاده می‌شوند، یکی از مؤثرترین کارهایی است که به بهبود عملکرد یک وب سایت کمک می‌کند. به این ترتیب، اگر کدهای غیرضروری و تکراری از فایل‌ها حذف شوند و ساختار آن‌ها به شکلی ساده و استاندارد تعیین شود، سرعت بارگذاری صفحات وب سایت به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

 • کاهش حجم تصاویر در المنتور

یکی دیگر از عواملی که بر بهبود عملکرد یک وب سایت مؤثر است، بهینه بودن تصاویر آن است. شما به کمک ابزارهای مختلف می‌توانید حجم تصاویر بارگذاری شده در وب سایت را به حداقل برسانید، بدون آنکه آسیبی به کیفیت آن‌ها وارد شود. در نتیجه با کاهش حجم تصاویر، سرعت لود شدن صفحات وب سایت افزایش پیدا می‌کند.

 • استفاده از کش برای بهینه‌سازی منابع در المنتور

روش دیگری که برای بهبود عملکرد وب سایت می‌توانید انتخاب کنید، استفاده از کش است. با فعال کردن کش در وب سرور و انجام تنظیمات مناسب، می‌توانید سرعت بارگذاری صفحات وب سایت را افزایش دهید و از این طریق، تجربه کاربران خود را بهبود دهید.

کلام پایانی:

ما در این مقاله شما را بااهمیت سئو فنی و داخلی آشنا کردیم و راهکارهایی را به شما معرفی کردیم تا به کمک آن‌ها بتوانید سرعت بارگذاری صفحات خود در قالب‌های المنتوری را افزایش دهید. در نظر داشته باشید که یک وب سایت بهینه شده، وب سایتی است که هم مطابق با الگوریتم‌های موتورهای جستجو طراحی شده باشد و هم بتواند با جلب رضایت کاربران، احساس ارزشمندی به آن‌ها بدهد.

در صورت وجود هرگونه سؤال در رابطه با سئو قالب‌های المنتوری، با ما در قسمت نظرات در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

بله؛ استفاده از قالب‌های المنتوری در بهبود وضعیت سئو یک وب سایت مؤثر است و در صورتی که محتوای خود را در این قالب‌ها بهینه کنید و برای بهبود سرعت سایت از ساختار مناسبی پیروی کنید، می‌توانید به بهتر دیده شدن آن کمک کنید.

بله؛ اگر در قالب های المنتوری از کلمات کلیدی مهم و هدف‌مند استفاده کنید، می‌توانید وضعیت سئو وب سایت را بهبود دهید و کاربران هدف‌مندی را به وب سایت خود جذب کنید.

ابزارها و امکاناتی که در قالب‌های المنتوری وجود دارند به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید از طریق کاهش حجم تصاویر، استانداردسازی کدها و بهینه‌سازی کدهای CSS و JavaScript، وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *